زمان اعلام نتایج کنکور ارشد 1401

نتایج اولیه کنکور ارشد ۱۴۰۱ در دهه آخر خرداد اعلام می‌شود.

فهرست مطالب

اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد ۱۴۰۱

به گزارش ایرنا، عبدالرسول پورعباس روز چهارشنبه از حوزه آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید با حضور در جمع خبرنگاران از زمان اعلام نتیجه اولیه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ خبر داد و اظهار داشت: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، نتیجه اولیه این کنکور دهه پایانی خرداد ماه اعلام و انتخاب رشته نیز از روزهای ابتدایی تیرماه آغاز می شود.

آمار داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد

رییس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین خاطرنشان کرد: گروه آزمایشی علوم انسانی با بیش از ۴۰۰ هزار داوطلب، پرمتقاضی ترین گروه شناخته شد.
وی تعداد کل داوطلبان این آزمون را ۶۴۷ هزار و ۲۰۹ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۳۹ هزار و ۹۰۶ نفر معادل ۵۳ درصد زنان و ۳۰۷ هزار و ۳۰۳ نفر معادل ۴۷ درصد مردان هستند.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

پورعباس همچنین اظهار داشت: آن دسته از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، از روزهای ابتدایی تیرماه که انتخاب رشته آغاز می شود، حق انتخاب ۱۰۰ رشته محل دارند.
به گفته رییس سازمان سنجش آموزش کشور، گزینش اولیه و نهایی داوطلبان بر اساس نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی با رعایت دیگر ضوابط انجام می شود. همچنین استخراج و اعلام فهرست معرفی شدگان چند برابر رشته های خاص برای آزمون های تشریحی، عملی، مصاحبه، علمی و غیره همچنین اعلام اسامی چند برابر ظرفیت اواسط تیر ماه اعلام می شود.

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور ارشد ۱۴۰۱

وی زمان اعلام نتیجه نهایی کنکور کارشناسی ارشد را هفته نخست شهریور ماه اعلام کرد.

© تمام حقوق برای nogamcenter محفوظ است

طراحی و توسعه توسط websazmaster.ir