زمان ثبت‌نام آزمون تولیمو

آزمون زبان تولیمو توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحی و اجرا می‌شود و در واقع آزمونی استاندارد برای تعیین سطح دانش زبان انگلیسی می‌باشد. این آزمون برای داوطلبان دکترای داخل کشور (دانشگاه‌های آزاد و سراسری) معتبر است و در خارج کشور فاقد اعتبار است.

جدول زمان‌بندی برگزاری آزمون تولیمو (Tolimo)

بر اساس اعلام سازمان سنجش کشور، دوره‌های 190 الی 201 آزمون زبان تولیمو 1401، در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ به روش الکترونیکی، مطابق جدول زیر برگزار خواهدشد.

آزمون تولیمو 1401 - نوگام

نحوه برگزاری آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو (TOLIMO)

آزمون زبان تولیمو شامل دو مرحله آزمون تستی و تشریحی است که از طریق رایانه و به صورت آنلاین برگزار خواهد‌شد.

داوطلبان در جلسه آزمون با دو دفترچه سوال رو به رو خواهندشد. دفترچه سوال شماره 1 که شامل یک سوال تشریحی (WRITING) است و دفترچه شماره 2، شامل 140 پرسش تستی.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای شرکت در آزمون تولیمو

  • برای داوطلبان کارت ورود به جلسه پیش‌بینی نشده است و داوطلبان نیازی به ارائه کارت ورود به جلسه ندارند.
  • داوطلبان می‌بایست با به همراه داشتن کارت شناسایی معتبر شامل: کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکس دار جدید یا گذرنامه به حوزه امتحانی مربوطه مراجعه نمایند.

نحوه ثبت‌نام آزمون تولیمو

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون زبان انگلیسی تولیمو را دارند، ابتدا باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به ایجاد پروفایل کاربری اقدام نموده و بعد از انتخاب گزینه TOLIMO از قسمت سمت راست منو و انتخاب گزینه ثبت‌نام جدید فرآیند ثبت‌نام خود را تکمیل نمایند.

پس از انجام فرایند ثبت‌نام تاریخ برگزاری آزمون و شهر محل برگزاری آن در صفحه آزمون‌های من قابل مشاهده خواهدبود.

سوالات متداول:

آزمون تولیمو یکی از استانداردترین آزمون‌های تعیین سطح زبان انگلیسی در داخل کشور است که مدرک آن در خارج ایران فاقد اعتبار می باشد و معمولا مخاطبان آن دانشجویانی هستند که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارند .

سوالات تستی این آزمون شامل: ساختار و نوشتار زبانی 40 سوال، خواندن و درک مطلب 50 سوال و درک مطلب شفاهی (LISTENING) 50 سوال.

هزینه ثبت‌نام آزمون تولیمو به مبلغ 145 هزار و 850 تومان می ‌باشد که باید به صورت اینترنتی از طریق سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور پرداخت شود. 

5/5