زمان اعلام ثبت نام و برگزاری کنکور دکتری - نوگام

زمان ثبت‌نام و برگزاری کنکور دکتری

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش در رابطه با آخرین تغییرات آزمون کنکور‌ دکتری سال 1402 گفت:

“ثبت‌نام آزمون دکتری از تاریخ 22 تا 29 آبان انجام خواهد شد.”

همچنین، زمان برگزاری آزمون دکتری سال 1402 صبح روز پنج شنبه 11 اسفند است.

آزمون دکتری

آزمون دکتری شامل دو آزمون کتبی و شفاهی می‌باشد. این آزمون هرساله توسط سازمان سنجش که اجراکننده و برگزارکننده کنکور است، برگزار می‌شود. پس از کسب نمره حدنصاب لازم در مرحله کتبی، می‌توان برای شرکت در آزمون شفاهی که از طریق سایت دانشگاه‌ها اعلام می‌شود اقدام نمود.

براساس اطلاعیه سایت سنجش، ثبت‌نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ از تاریخ 22 آبان ماه شروع و تا یک هفته ادامه دارد. متقاضیان باید در این مهلت ارائه شده به سایت سنجش مراجعه نموده و مراحل خرید کارت اعتباری و تکمیل فرم ثبت‌نام دکتری 1402 را تکمیل نمایند.

البته سازمان سنجش هر‌ساله بازه‌های زمانی مختلفی را برای ثبت‌نام مجدد و ویرایش اطلاعات ثبت‌نام شدگان در نظر می‌گیرد که افرادی که موفق به ثبت نام آزمون دکتری 1402 نشده اند، بتوانند در آن بازه زمانی مراحل ثبت‌نام خود را انجام دهند.

اعلام زمان ثبت‌نام و برگزاری کنکور دکتری - نوگام

خدمات مشاوره‌ای مرکز آموزشی نوگام

 

از آن‌جا که هر‌ساله، اکثر رتبه‌های تک رقمی و دو رقمی کنکور‌ دکتری با نوگام همراه بوده اند، مشاوره طرح هدف که به معنای (هدایت دقیق فردی) می‌باشد، در نوگام انجام می‌شود. داوطلبان محترمی که قصد مشاوره درخصوص آزمون‌ دکتری را دارند، می‌توانند با مرکز آموزشی نوگام در تماس باشند و از خدمات‌ رایگان مشاورین ما بهره‌مند شوند.

سوالات متداول:

معمولا یک ماه بعد از برگزاری کنکور دکتری، نتایج اولیه آزمون منتشر می‌گردد و فرآیند انتخاب رشته و مصاحبه انجام خواهد شد.

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تنها در صورتی می‌توانند جهت ثبت‌نام آزمون دکتری اقدام کنند که دانشجوی سال آخر باشند و تا اواخر شهریور ماه فارغ‌التحصیل شوند. از دیگر شرایط ثبت‌نام آزمون دکتری 1402 برای دانشجویان ارشد و همینطور دارندگان مدرک دکتری حرفه‌ای، می‌توان به تکمیل فرم معدل اشاره کرد.

بله، زمان برگزاری آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد یکسان می‌باشد.

5/5

© تمام حقوق برای nogamcenter محفوظ است

طراحی و توسعه توسط websazmaster.ir