اهمیت کلاس های جمع بندی و نکته و تست در روزهای پایانی کنکور - نوگام

اهمیت کلاس های جمع بندی و نکته و تست در روزهای پایانی کنکور

با نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور، اطلاع از روش‌ها و نحوه جمع بندی دروسی که تاکنون مطالعه شده‌اند، برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب در آزمون بسیار اهمیت دارد و با توجه به زمان محدود در دوران جمع بندی کنکور، فرصت برای آزمون و خطای روش‌های مختلف نیست. حجم دروس کنکور رشته‌های مختلف زیاد است و یک جمع بندی اصولی در زمان‌های پایانی می‌تواند گام مهمی در رسیدن به رشته و دانشگاه مطلوب داوطلب باشد. به عقیده بسیاری از مشاورین کنکور ارشد و دکتری، شرکت در کلاس‌های جمع بندی و نکته و تست، از بهترین روش‌های جمع بندی کردن مباحث است زیرا اساتید حاضر در این کلاس‌ها می دانند که کدام مباحث مهم تر هستند و با یک برنامه ریزی اصولی، تمام دروس کنکور را پوشش می‌دهند. در این مقاله می‌خواهیم از اهمیت کلاس‌های جمع بندی و نکته و تست در روزهای پایانی کنکور بیشتر صحبت کنیم. همراه ما باشید.

اهمیت کلاس‌های جمع بندی و نکته و تست در روزهای پایانی کنکور

آخرین مرحله آمادگی برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری، جمع بندی کردن مباحثی است که تاکنون مطالعه شده‌اند. اهمیت جمع بندی حتی بیشتر از برنامه‌ریزی‌های درسی طول سال است و اگر داوطلب اصول آن را رعایت نکند، احتمالا موفق به کسب نتیجه مطلوب نخواهد شد.

شرکت در کلاس‌های جمع‌بندی و نکته و تست در روزهای پایانی کنکور اجتناب ناپذیر است زیرا زمان مرور مطالب و بخش‌های مهم کتاب‌ها فرا رسیده است و کلاس‌های جمع بندی به دلیل برنامه ریزی دقیق، بهترین انتخاب در این فرصت محدود و طلایی هستند.

بسیاری از داوطلبان کنکوری به درستی نمی‌دانند که به چه شیوه‌ای دروس را جمع بندی کنند و چه کارهایی را انجام دهند و اکثرا دچار سردرگمی می‌شوند در حالی که با شرکت در کلاس‌های نکته و تست کنکور، تمام دروس مربوط به رشته تحصیلی دانشجو مورد بحث و جمع بندی قرار می‌گیرد و هیچ مبحثی جا نمی‌افتد.

برای جمع بندی کردن نیز روش‌های درست به کار گرفته می‌شود که شامل تست زنی، مرور، آزمون‌های آزمایشی، شبیه سازی فضای کنکور و …. هستند.

نحوه کار کلاس‌های جمع بندی کنکور ارشد و دکتری

کلاس‌های نکته و تست کنکور ارشد و دکتری بر حسب نوع رشته تحصیلی و فرصتی که تا روز برگزاری آزمون باقی مانده است، برنامه ریزی انجام می‌دهند که این برنامه شامل موارد زیر می‌باشد :

 • در کلاس‌های جمع بندی و نکته و تست کنکور ارشد و دکتری، نمونه سوالات آزمون سال‌های قبل بررسی می‌شوند و شرایط مانند کنکور برای داوطلب فراهم می‌شود.
 • دانشجویان در کلاس های جمع بندی جزوه‌های جمع بندی هر درس را دریافت می‌کنند.
 • در کلاس‌های نکته و تست کنکور بیشترین تمرکز بر روی نقاط ضعف و سخت ترین بخش‌های کتاب هاست که تعداد سوالات بالایی از این مباحث در کنکور طراحی می‌شود.
 • تست زدن در کلاس‌های جمع بندی کنکور ارشد و دکتری بر اساس ترتیب سوالات دفترچه آزمون است تا دانشجویان با سبک پاسخگویی به سوالات آشنا شوند.
 • در کلاس‌های جمع بندی، فصل ها و مباحث مهم درس ها به داوطلبان گفته می‌شود تا در روزهای نزدیک به کنکور بر روی این مباحث تمرکز بیشتری داشته باشند.
 • تمامی دروس مورد بررسی قرار می‌گیرند و هیچ درسی به دلیل تعداد تست‌های کمتری که در کنکور دارد، حذف نمی‌شود.
اهمیت کلاس های جمع بندی و نکته و تست در روزهای پایانی کنکور - نوگام

تست زدن در کلاس‌های جمع بندی کنکور ارشد و دکتری

در کلاس‌های نکته و تست کنکور ارشد و دکتری، بر روی مهارت تست زنی شما کار می‌شود تا بتوانید ضمن مدیریت زمان، تست ها را پاسخ دهید. تکنیک‌های تست زنی را در این کلاس ها آموزش خواهید دید و ضعف‌های شما در این رابطه برطرف می‌شوند.

در کلاس‌های جمع بندی کنکور مطالب جدید آموزش داده نمی‌شود

ممکن است نگران باشید که در کلاس‌های نکته و تست کنکور ارشد و دکتری به مباحث جدید پرداخته شود در حالی که اینطور نیست و تمام تمرکز بر روی مباحث مطالعاتی شماست. در این زمان محدودی که تا روز برگزاری کنکور باقی مانده است، فرصتی برای تسلط در مطالب جدید نیست و با مرور نکردن مطالب قبلی، ممکن است همان چیزی که خوانده‌ اید را هم فراموش کنید.

پرهیز از منابع متعدد در کلاس‌های جمع بندی کنکور

در کلاس‌های جمع بندی کنکور ارشد و دکتری منابع متعدد معرفی نمی‌شوند زیرا زیاد بودن تعداد کتاب‌های جمع بندی نتیجه‌ای جزء سردرگمی ندارد. در این کلاس‌ها سعی بر این است که از همان منابع آموزشی و تستی طول سال برای جمع بندی استفاده شود و به هیچ عنوان منبع جدید اضافه نخواهد شد.

توجه به مباحث مهم و کنکور های پیشین در کلاس‌های جمع بندی کنکور ارشد و دکتری

با بررسی بودجه بندی کنکور، مباحث مهم و تست خیز شناسایی می‌شوند و در کلاس‌های جمع بندی کنکور بر روی این مباحث تمرکز بیشتری خواهد شد. همچنین سوالات کنکور چند سال قبل با جزئیات کامل حل و بررسی می‌شوند تا داوطلب با سبک طراحی سوالات کنکور آشنا شود. بعضی سوالات کنکوری تکراری هستند و فقط شیوه طراحی سوال تغییر می‌کند که در کلاس‌های جمع بندی این سوالات شناسایی و بررسی می‌شوند.

استفاده از خلاصه ‌نویسی‌ها‌ در کلاس‌های جمع بندی کنکور

به عنوان یکی از داوطلبان آزمون ارشد یا دکتری حتما از اهمیت خلاصه نویسی ها آگاه هستید. حالا که منابع را کمال و تمام مطالعه کرده‌اید وقت مرور خلاصه‌ها برای یادآوری نهایی است. یادداشت‌ها، حاشیه نویسی‌ها و مطالب مهمی که آنها را علامت دار کرده‌اید، در دوران جمع بندی به کمک شما می‌آیند و آموخته هایتان را تثبیت می کنند.

اهمیت کلاس های جمع بندی و نکته و تست در روزهای پایانی کنکور - نوگام

کلاس‌های نکته و تست کنکور ارشد مدیریت

کنکور کارشناسی ارشد مدیریت یکی از رشته‌های جذاب بین رشته‌ای است و هر ساله فارغ التحصیلان رشته‌های فنی مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی در آزمون ارشد این رشته شرکت می کنند. به همین دلیل کنکور کارشناسی ارشد مدیریت جزو پر جمعیت ترین رشته‌های مقطع ارشد است.

داوطلبان کنکور ارشد مدیریت برای رسیدن به رتبه خوب در آزمون باید پس از مطالعه و مرور مناسب، حتما روش جمع بندی کارآمدی را در پیش بگیرند تا بتوانند با پوشش دادن تمام مباحثی که تاکنون مطالعه کرده‌اند، با آمادگی ذهنی بالا و تسلط کافی، در جلسه کنکور حضور یابند.

مجموعه آموزشی نوگام، کلاس‌های جمع بندی و نکته تست کنکور را به صورت ویژه برای دانشجویان رشته مدیریت در شاخه‌های زیر اجرا می‌کند و اگر شما هم به دنبال یک کلاس جامع و پر بازده هستید، شرکت در کلاس‌های این مجموعه معتبر را پیشنهاد می‌کنیم :

 • مدیریت بازرگانی
 • مدیریت دولتی
 • مدیریت صنعتی
 • مدیریت فناوری اطلاعات
 • مدیریت تکنولوژی
 • مدیریت مالی
 • مدیریت کارآفرینی
 • مدیریت منابع انسانی

کلاس‌های نکته و تست آزمون دکتری مدیریت

پذیرش در مقطع دکتری رشته‌های مدیریت چندان ساده نیست مخصوصا اینکه متقاضیان بسیاری دارد و ظرفیت پذیرش دانشگاه محدود تر است. اگر در طول سال به خوبی برای آزمون دکتری مطالعه کرده‌اید، حالا زمان آن رسیده است که با شرکت در کلاس‌های نکته و تست دکتری مدیریت، آموخته‌های خود را مرور کنید. شرکت در کلاس‌های جمع بندی بسیار برای شما مفید خواهد بود و موسسه آموزشی نوگام که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کند، می‌تواند بهترین انتخاب شما باشد :

کلاس‌های نکته و تست دکتری مدیریت نوگام در شاخه‌های زیر برگزار می‌شوند :

 • مدیریت بازرگانی و راهبردی
 • مدیریت دولتی
 • مدیریت صنعتی
 • مدیریت رسانه و اطلاعات
 • مدیریت فناوری اطلاعات
 • دکتری مالی
 • مدیریت کارآفرینی، آینده پژوهی و مدیریت تکنولوژِی
اهمیت کلاس های جمع بندی و نکته و تست در روزهای پایانی کنکور - نوگام

کلاس‌های نکته و تست ارشد روانشناسی

تضمین موفقیت و افزایش شانس قبولی در مقطع کارشناسی ارشد گرایش‌های مختلف روانشناسی، نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و صحیح، استفاده از منابع مطالعاتی استاندارد و کمک گرفتن از مشاوران مجرب در این زمینه می‌باشد و در نهایت با جمع بندی کردن است که می‌توان تسلط بر مباحث را افزایش داد.

روشی که برای جمع بندی کنکور ارشد روانشناسی انتخاب می‌شود، اهمیت ویژه‌ای دارد. تصمیم دارید به چه روشی مباحث خوانده شده را جمع بندی کنید؟ اگر انتخاب شما شرکت در کلاس‌های نکته و تست کنکور و جمع بندی است، بهترین تصمیم را گرفته‌اید چرا که این اطمینان را دارید که با زیر نظر بودن اساتید مجرب، کلیه کتاب‌های کنکور را یک دور کامل مرور و جمع بندی خواهید کرد و نقاط ضعف شما تقویت می‌شوند.

مجموعه آموزشی نوگام این افتخار را دارد که با برگزاری کلاس‌های جمع بندی و نکته و تست کنکور، در خدمت داوطلبان کنکور ارشد روانشناسی گرایش‌های زیر باشد :

 • روانشناسی (عمومی، شخصیت، اسلامی و اجتماعی)
 • روانشناسی بالینی (بالینی کودک و نوجوان و علوم شناختی)
 • روانشناسی تربیتی
 • آموزش کودکان استثنایی
 • سنجش و اندازه‌گیری (روان سنجی)
 • روانشناسی صنعتی و سازمانی
اهمیت کلاس های جمع بندی و نکته و تست در روزهای پایانی کنکور - نوگام

کلاس‌های نکته و تست دکتری روانشناسی

اگر داوطلب آزمون دکتری روانشناسی هستید، حتما از اهمیت جمع بندی آگاه می‌باشید و می‌دانید که به اندازه برنامه ریزی طول سال مهم می‌باشد. مجموعه آموزشی نوگام برای شما داوطلبان عزیز نیز کلاس‌های نکته و تست کنکور و جمع بندی را برگزار می‌نماید و می‌توانید با شرکت در این کلاس ها، جمع بندی آزمون را به اصولی ترین شکل ممکن انجام دهید.

کلاس‌های نکته و تست دکتری روانشناسی در رشته‌های زیر دایر هستند :

کلاس‌های نکته و تست دروس عمومی دکتری

مرکز آموزشی نوگام یکی از باسابقه ترین مجموعه‌های فعال در حوزه کنکور ارشد و دکتری می‌باشد و از برترین اساتید و مدرسین تشکیل شده است. در این مجموعه آموزشی، کلاس‌های نکته و تست دروس عمومی دکتری وزارت علوم برگزار می‌شوند که شامل استعداد تحصیلی و زبان عمومی می‌باشند.

شما داوطلبان عزیز آزمون دکتری تخصصی وزارت علوم تحقیقات می‌توانید برای جمع بندی دروس عمومی آزمون، کلاس‌های جمع بندی و نکته و تست نوگام را انتخاب کنید و از کیفیت کلاس ها آسوده خاطر باشید.

سوالات متداول:

این کلاس تست محور است و از شیوه ساده‌سازی استفاده می‌گردد. در کلاس‌های نکته و تست کنکور ارشد و دکتری، بر روی مهارت تست زنی شما کار می‌شود تا بتوانید ضمن مدیریت زمان، تست ها را پاسخ دهید. تکنیک‌های تست زنی را در این کلاس‌ها آموزش خواهید دید و ضعف‌های شما در این رابطه برطرف می‌شوند.

بسیاری از داوطلبان کنکوری به درستی نمی‌دانند که به چه شیوه‌ای دروس را جمع بندی کنند و چه کارهایی را انجام دهند و اکثرا دچار سردرگمی می‌شوند در حالی که با شرکت در کلاس‌های نکته و تست کنکور، تمام دروس مربوط به رشته تحصیلی دانشجو مورد بحث و جمع بندی قرار می‌گیرد و هیچ مبحثی جا نمی‌افتد.

برای جمع بندی کردن نیز روش‌های درست به کار گرفته می‌شود که شامل تست زنی، مرور، آزمون‌های آزمایشی، شبیه سازی فضای کنکور و …. هستند.

بله، کنکور سنوات اخیر و نکات پرتکرار و حائز اهمیت همگی بررسی خواهند شد.