عوامل موثر در اپلای رشته‌های انسانی (مدیریت)

عوامل موثر در اپلای رشته‌های انسانی به خصوص مدیریت چیست؟ رشته‌های انسانی به خصوص رشته مدیریت، از جمله رشته‌های مورد توجه و پرطرفدار برای مهاجرت می‌باشد. دانشجویان در دانشکده‌های رشته مدیریت و تجارت، واحدهای درسی شامل استراتژی کسب و کار، رفتار سازمانی، مدیریت اجرایی و ارتباطات را سپری می‌کنند و می‌آموزند به عنوان رهبرانی موفق، بهترین تصمیمات را در زمینه کاری خود بگیرند. در صورتی که شما نیز علاقه‌مند به اپلای در رشته‌های انسانی می‌باشید، برای اطلاع از عوامل مهم در اپلای رشته‌های انسانی به خصوص مدیریت تا انتهای این مقاله از سایت نوگام همراه ما باشید.

پیرامون رشته مدیریت

مدیریت از رشته‌های حیاتی در هر صنعت و هر شرکتی در جهت بهره‌وری و سوآوری بیشتر مجموعه ضرورت دارد. در رشته‌های زیرمجموعه مدیریت، دانشجویان می‌آموزند که چگونه باید رفتارهای سازمانی را درک کنند و یا چگونه در دیگران انگیزه ایجاد کنند و بر روی آن‌ها تاثیر بگذارند که نتیجه تمامی این موارد منجر به سودآوری بیشتر برای یک شرکت و یا یک سازمان شود.

در واقع تحصیل در رشته مدیریت، این امکان را به شما می‌دهد که در یک بازار رقابتی، بتوانید به دلیل مهارت‌هایی که آموخته‌اید، رهبر بهتری باشید. دقیقا همان چیزی که شما را از دیگران متمایز می‌کند.

شما به عنوان یک کارآفرین و یا به عنوان یک دانشجو، می‌توانید با اطلاع از عوامل مهم در اپلای رشته‌های انسانی به خصوص مدیریت، اقدام به تحصیل در رشته‌های زیرمجموعه مدیریت در دانشگاه‌های خارج از کشور کنید. اینگونه با یادگیری مهارت‌های مورد نیاز جایگاه رهبری یک سازمان، می‌توانید آینده شغلی خود را بهبود ببخشید.

مدیران در هر زمینه‌ای و در هر سازمانی، ارزش دارند و مدیر خوب نیز کسی است که منجر به پیشرفت شرکت خود می‌شود. اما مدیران خوب نیز از ابتدا مهارت‌های مدیریتی را بلد نیستند و با تحصیل در این رشته به آن دست پیدا می‌کنند.

عوامل موثر در اپلای رشته‌های انسانی به خصوص مدیریت - نوگام

عوامل موثر در اپلای رشته‌های انسانی (مدیریت) چیست؟

یکی از سوالاتی که برای علاقه‌مندان به اپلای در رشته‌های انسانی وجود دارد، این است که عوامل موثر در اپلای رشته‌های انسانی به خصوص مدیریت شامل چه مواردی می‌باشد. عوامل دریافت پذیرش در رشته‌های علوم انسانی و رشته‌های زیر مجموعه مدیریت در اغلب موارد مشابه با دیگر رشته‌ها می‌باشد. اما در ادامه به صورت موردی به برخی از مهم‌ترین عوامل موثر در اپلای رشته‌های انسانی اشاره کرده‌ایم:

نمره زبان

متقاضیان اپلای رشته‌های انسانی و رشته مدیریت، باید سعی کنند در آزمون تافل نمره بالای 600 را به درست آورند. ضمن اینکه باید در آزمون GRE نیز نمره بالای 450 و یا 500 را کسب کنند. بر خلاف دیگر رشته‌ها که با چنین نمراتی می‌توان از بهترین دانشگاه‌ها پذیرش گرفت، متقاضیان رشته‌ های انسانی برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های رنک پایین نیز باید نمره زبان خوبی داشته باشند. این شرایط برای ورود به دانشگاه‌های رنک بالا سخت‌تر است. به عنوان مثال متقاضیان برای دریافت پذیرش از دانشگاه استنفورد باید نمره تافل بالای 640 و در آزمون GRE نمره 1350 به بالا داشته باشند.

معدل

از دیگر عوامل موثر در اپلای رشته‌های انسانی به خصوص مدیریت، معدل است. در دریافت پذیرش از دانشگاه‌های مختلف در سراسر جهان در رشته‌های انسانی، معدل داوطلبان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مقاله

داشتن مقاله برای اپلای رشته‌های انسانی به خصوص مدیریت بسیار مهم است. به طوری که متقاضیان باید یک مقاله را در یک نشریه تخصصی که حتی می‌تواند نشریه تخصصی در داخل دانشگاه باشد، منتشر کنند. بنابراین صرفا منتشر کردن یک مقاله در ISI مهم نیست، مهم این موضوع است که حس فعال بودن را به هیئت بررسی کننده القاء کنید.

این موضوع را در نظر داشته باشید که با اینکه مقاله از عوامل موثر در اپلای رشته‌های انسانی به خصوص مدیریت به شمار می‌رود، اما باید از کیفیت قابل قبولی نیز برخوردار باشد. نوشتن مقاله برای رشته‌های زیر مجموعه انسانی با دیگر رشته ها متفاوت است. به طوری که باید به صورت تحلیلی استدلالی نوشته شده باشند.

سعی کنید با انتشار چندین مقاله در داخل و خارج از کشور، ترجمه کتاب و … رزومه خود را برای اپلای رشته انسانی به خصوص رشته مدیریت قوی کنید.

عوامل موثر در اپلای رشته‌های انسانی به خصوص مدیریت - نوگام

اشاره به مشارکت‌های اجتماعی در رزومه

سعی کنید در رزومه خود به مشارکت‌های اجتماعی که داشته‌اید، اشاره کنید. در واقع اینگونه به دانشگاه مورد نظر این موضوع را می‌رسانید که شما یک فعال علمی هستید. نه اینکه در سطح یک پروفسور باشید، اما در سطح یک دانشجو با عضو شدن در انجمن‌های تخصصی فعالیت می‌کنید.

برخورداری از فن بیان از عوامل موثر در اپلای رشته‌های انسانی (مدیریت)

از موضوعات مهم در رشته‌های زیرمجموعه انسانی به خصوص رشته مدیریت، این است که شما بتوانید خوب صحبت کنید. بنابراین لازمه آن برخورداری از فن بیان خوب و تسلط کامل به زبان انگلیسی می‌باشد. گاهی توصیه می‌شود که دانشجویان با اساتید مرتبط در دانشگاه مبدا تماس داشته باشند تا اینگونه به آن‌ها این اطمینان را بدهند که می‌توانند خوب صحبت کنند.

توصیه نامه

یکی از مدارکی که شما برای اپلای در هر دانشگاه و در هر کدام از مقاطع ارشد و دکتری نیاز دارید، توصیه‌نامه از اساتیدی است که قبلا با آن‌ها درس داشته‌اید و یا با آن‌ها کار کرده‌اید.

توصیه نامه خوب از عوامل موثر در اپلای رشته‌های انسانی به خصوص مدیریت به شمار می‌رود و می‌تواند احتمال اخذ پذیرش را بالا ببرد. چراکه دارای تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد.

عوامل موثر در اپلای رشته‌های انسانی به خصوص مدیریت - نوگام

رشته MBA از پرطرفدارترین رشته‌ها برای تحصیل در دانشگاه‌های معتبر خارجی

مهم‌ترین مقصد علاقه‌مندان به اپلای در رشته MBA کشورهایی شامل کانادا، آمریکا، انگلیس و استرالیا است. در صورتی که تصمیم به اپلای رشته MBA دارید، حتما باید از عوامل موثر در اپلای رشته‌های انسانی به خصوص مدیریت مطلع باشید که پیش‌تر به آن‌ها اشاره کردیم.

شرایط اپلای رشته MBA در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است، اما از موضوعات مهم در اغلب کشورها، سابقه کاری در زمینه مدیریت کسب و کار می‌باشد. معمولا افراد باید به عنوان رهبر در سازمان‌ها و ادارت مختلف به مدت چهار الی پنج سال سابقه کار داشته باشند.

همینطور بسیار مهم است که افراد متقاضی در آزمون GMAT شرکت کرده و در آن موفق به کسب نمره قبولی شده باشند. در نظر داشته باشید که نمره GRE قابل قبول در دانشگاه‌های مختلف متفاوت می‌باشد. در برخی دانشگاه‌ها که متقاضی بیشتری دارند، به دلیل رقابتی بودن، شرایط سخت‌تری نیز در نظر گرفته شده است.

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، از عوامل مهم در اپلای رشته‌های انسانی به خصوص مدیریت ، تسلط به زبان می‌باشد. به طوری که افرادی که زبان رسمی و بومی آن‌ها انگلیسی نیست، حتما باید مدرک زبان آیلتس و یا تافل خود را به دانشگاه ارائه دهند.

عوامل موثر در اپلای رشته‌های انسانی (مدیریت) در کشور کانادا

کشور کانادا از بهترین کشورها بررای زندگی و تحصیل است و مدارکی که از سوی دانشگاه‌های کانادا ارائه می‌شود، دارای ارزش بالایی در کل دنیا هستند. در زمینه اپلای رشته‌های انسانی به خصوص رشته مدیریت، باید اشاره کنیم که کانادا دارای 7 دانشگاه برتر در این زمینه است.

از عوامل مهم در اپلای رشته‌های انسانی به خصوص مدیریت در دانشگاه‌های کانادا، دریافت مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر است. افرادی که به دنبال تحصیل در رشته مدیریت کسب و کار در کانادا می‌باشند، باید ضمن دریافت مدرک کارشناسی از دانشگاه‌های معتبر، سابقه کاری مرتبط نیز داشته باشند. مدرک زبان و همینطور کسب نمره خوب در آزمون جیمت نیز بسیار مهم است.

از جمله دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل در رشته‌های مدیریت از جمله MBA دانشگاه تورنتو، بریتیش، کلمبیا، یورک، کبک، دانشگاه مک گیل، دانشگاه مونترال، دانگشاه پلی تکنیک مونترال و دانشگاه کنکوردیا است.

عوامل موثر در اپلای رشته‌های انسانی در آمریکا

پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های کشور آمریکا بسیار سخت است. به خصوص در رشته‌هایی همچون MBA که رقابت زیادی میان دانشجویان بین‌المللی وجود دارد.

از عوامل موثر در اپلای رشته‌های انسانی به خصوص مدیریت و رشته MBA داشتن مدرک کارشناسی در بازرگانی (BBA)، برخورداری از حداقل معدل 16، سه عدد توصیه‌نامه از اساتید معتبر، سابقه کاری در گرایش انتخابی، مدرک (GMAT) و تسلط به زبان انگلیسی می‌باشد.

از بهترین دانشگاه‌‌های آمریکا برای تحصیل در رشته MBA می‌توان به دانشکده بازرگانی هاروارد، دانشگاه استنفورد، دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه شیکاگو، دانشگده تجارت کلمبیا و دانشگاه دارتموث اشاره کرد.

عوامل موثر در اپلای رشته‌های انسانی (مدیریت) در استرالیا

از مهم‌ترین عوامل مهم در اپلای رشته‌های انسانی به خصوص رشته‌های زیر مجموعه مدیریت در استرالیا، ارائه سوابق تحصیلی و کاری و داشتن نمره آیلتس و تافل است.

اخذ پذیرش در رشته MBA در بهترین دانشگاه‌های استرالیا شامل دانشگاه کوینزلند، موناش، سیدنی و مک کوئری با رعایت شرایط لازم امکان‌پذیر است.

عوامل موثر در اپلای رشته‌های انسانی (مدیریت) در کشور انگلستان

عوامل موثر در اپلای رشته‌های انسانی در کشور انگلستان کمی متفاوت است. به طوری که متقاضیان رشته MBA باید برای تحصیل در این رشته در کشور انگلیس، مدرک معادل کارشناسی انگلیس را داشته باشند.

ضمن اینکه داشتن سوابق‌کاری مرتبط و نمره قبولی آزمون جیمت نیز برای اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها مهم است. از بهترین دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته‌های گروه مدیریت از جمله مدیریت کسب و کار در انگلستان، می‌توان به دانشگاه لنکاوی، دانشگاه بیرمنگام، دانشگاه دورهام و دانشکده لنکستر اشاره کرد.

عوامل موثر در اپلای رشته‌های انسانی به خصوص مدیریت - نوگام

سخن پایانی:

در این مقاله از سایت نوگام به بررسی عوامل موثر در اپلای رشته‌های انسانی به خصوص مدیریت پرداختیم. با مطالعه این مطلب می‌توانید از شرایط تحصیل در رشته‌های گروه علوم انسانی به خصوص رشته‌های زیر مجموعه مدیریت از جمله مدیریت کسب و کار در کشورهای مختلف و دانشگاه‌های خارجی مطلع گردید.

رشته MBA جزو رشته‌های پرطرفدار، پرمتقاضی و در عین حال پولساز برای ادامه تحصیل می‌باشد. اپلای در رشته MBA این روزها بسیار دیده می‌شود. چراکه برای این رشته آینده شغلی مناسبی در ایران و دیگر کشورها فراهم است.

مرکز آموزشی نوگام، از مجموعه‌های فعال در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی جهت کسب آمادگی برای قبولی در کنکور کارشناسی ارشد در رشته MBA می‌باشد. در صورتی که شما نیز علاقه‌مند به تحصیل در این رشته پرطرفدار و محبوب مدیریت کسب و کار هستید، توصیه می‌کنیم که برای آشنایی با جزئیات تحصیل در رشته MBA در داخل ایران و خارج از کشور با مشاوران این مجموعه در ارتباط باشید. برای دریافت مشاوره تخصصی از تیم مجرب نوگام، از راه‌های ارتباطی درج شده در انتهای مقاله استفاده کنید.

سوالات متداول:

از مهم‌ترین عوامل مهم در اپلای رشته‌های انسانی به خصوص رشته‌های زیر مجموعه مدیریت در استرالیا، ارائه سوابق تحصیلی و کاری و داشتن نمره آیلتس و تافل است.

یکی از مدارکی که شما برای اپلای در هر دانشگاه و در هر کدام از مقاطع ارشد و دکتری نیاز دارید، توصیه‌نامه از اساتیدی است که قبلا با آن‌ها درس داشته‌اید و یا با آن‌ها کار کرده‌اید.

توصیه نامه خوب از عوامل موثر در اپلای رشته‌های انسانی به خصوص مدیریت به شمار می‌رود و می‌تواند احتمال اخذ پذیرش را بالا ببرد. چراکه دارای تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد.

داشتن مقاله برای اپلای رشته‌های انسانی به خصوص مدیریت بسیار مهم است. به طوری که متقاضیان باید یک مقاله را در یک نشریه تخصصی که حتی می‌تواند نشریه تخصصی در داخل دانشگاه باشد، منتشر کنند. بنابراین صرفا منتشر کردن یک مقاله در ISI مهم نیست، مهم این موضوع است که حس فعال بودن را به هیئت بررسی کننده القاء کنید.