بهترین دانشگاه های ارائه دهنده رشته MBA در جهان - نوگام

بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته MBA در جهان

بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته MBA در جهان ، کدام دانشگاه‌ها هستند؟ رشته MBA یکی از رشته‌های پرطرفدار و پولساز است که امروزه در کل جهان، طرفداران زیادی پیدا کرده است. افراد با مدرک لیسانس در هر رشته‌ای، می‌توانند در آزمون‌های مرتبط با رشته MBA شرکت کنند. این رشته در ظاهر، ساده به نظر می‌رسد و نسبت به دیگر رشته‌ها برای دانشجویان جذاب‌تر است. اما برای موفقیت در آن به توانمندی‌های هوشی و ذاتی نیز نیاز می‌باشد که تضمین کننده موفقیت و یا شکست افراد در این رشته خواهد بود.

جالب است بدانید که شهریه تحصیل در رشته MBA در اغلب business school های مطرح در جهان، بالاتر از دیگر رشته‌ها است. اغلب مدیران در حال فعالیت در کسب و کارهای مختلف، برای یادگیری بهتر مسائل مرتبط با کار خود و تلاش در جهت پیشرفت و توسعه کسب و کارشان، وارد این رشته می‌شوند. در صورتی که شما نیز علاقه‌مند به تحصیل در رشته مدیریت کسب و کار و یا MBA در برترین دانشگاه‌های جهان هستید، در ادامه این مقاله از سایت نوگام همراه ما باشید تا با بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته MBA در جهان آشنا شویم.

مدرسه وارتون (Wharton) دانشگاه پنسیلوانیا

رتبه اول بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته MBA در جهان متعلق به مدرسه کسب‌وکار Wharton و یا مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا می‌باشد که در شهر فیلادلفیا واقع است. این مدرسه بازرگانی از قدیمی‌ترین و معتبرترین مدارس بازرگانی و مدیریت و اقتصاد در جهان به شمار می‌رود.

مدرسه Wharton که متعلق به دانشگاه پنسیلوانیا است در سال 1881 تاسیس شده است و قدمتی بیش از 140 سال دارد. جالب است بدانید که بسیاری از افراد معروف در جهان همچون دونالد ترامپ (رئیس جمهور سابق آمریکا)، ایلان ماسک (مدیر عامل شرکت تسلا)، وارن بافت (از ثروتمندترین افراد جهان) و … جزو فارغ‌التحصیلان این دانشکده در دانشگاه پنسیلوانیا بوده‌اند.

این مدرسه کسب و کار از بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته MBA در جهان ، دروس خود را در گرایش‌های مختلفی ارائه می‌دهد. ضمن اینکه برای ارائه مدرک MBA در زمینه‌های مختلفی شامل معماری، پزشکی و … برنامه‌های کاربردی را در نظر گرفته است.

طول دوره مدرک MBA در مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا، 21 ماه می‌باشد. ضمن اینکه متقاضیان برای تحصیل در این دانشگاه باید میانگین نمره جیمت، 732 را کسب کنند. آغاز ترم از ماه مه می‌باشد و برای تحصیل در آن به حداقل میانگین سابقه کاری، 5 سال نیاز است. شهریه تحصیل در این مدرسه کسب و کار، 120 هزار دلار به ازای هر سال است.

بهترین دانشگاه های ارائه دهنده رشته MBA در جهان - نوگام

دانشگاه Stanford از بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته MBA در جهان

در زمینه انتخاب بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته MBA در جهان، اختصاص رتبه اول و یا رتبه دوم به دانشگاه استنفورد بسیار سخت است. دانشگاه استنفورد در سال 1925 تاسیس شده است. این دانشگاه از زمان تاسیس تا به امروز، فارغ‌التحصیلان بسیار موفقی را آموزش داده است که در میان آن‌ها سه برنده جایزه نوبل وجود دارد. 

از مزیت‌های تحصیل در رشته مدیریت کسب و کار در دانشگاه استنفورد، آموزش عملی رشته MBA می‌باشد. به طوری که دانشجویان رشته MBA در دانشگاه استنفورد، باید برای انجام پروژه‌های بین‌المللی به کشورهای مختلف سفر کنند. در حقیقت با این کار باید بازار و اطلاعات را در سراسر دنیا تحلیل و بررسی نمایند.

طول دوره تحصیل در رشته MBA در دانشگاه استنفورد، یک دوره 24 ماهه می‌باشد. متقاضیان برای ورود به دوره مدیریت کسب و کار در رشته MBA باید میانگین نمره 732 جیمت را به دست آورند. ضمن اینکه میانگین سابقه کار چهار سال نیز برای تحصیل در این رشته و در این دانشگاه ضرورت دارد. شروع ترم برای تحصیل در رشته MBA در سپتامبر است. هزینه تحصیل به ازای هر یک سال در این دانشگاه، 120 هزار دلار می باشد.

آغاز ترم دوره MBA در دانشگاه INSEAD از سپتامبر و ژانویه است. ضمن اینکه شهریه تحصیل در رشته MBA دانشگاه اینسید (INSEAD) نیز به ازای هر یک سال 90 هزار تا 100 هزار دلار است.

MIT (Sloan) از بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته MBA در جهان

دانشگاه MIT واقع در ماساچوست، از بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته MBA در جهان است. این دانشگاه از برترین دانشگاه‌ها در زمینه رشته‌های مهندسی به شمار می‌رود که در زمینه مدیریت نیز، در مدرسه کسب و کار خود تحت عنوان Sloan، دوره‌های بسیار حرفه‌ای رشته MBA را برگزار می‌کند.

در دوره‌های رشته مدیریت کسب و کار در دانشگاه MIT، هدف تعریف پروژه‌های عملی به‌روز است. ضمن اینکه اساتید سعی دارند تا در طول دوره تجربه‌ای حرفه ای را برای دانشجویان ایجاد کنند. 

رهبران و مدیران ارشد با میانیگن سابقه کار حداقل 5 سال و همینطور با کسب میانگین نمره جیمت 728 می‌توانند در دوره 24 ماهه این دانشگاه شرکت کنند. شروع ترم در این دانشگاه در ماه سپتامبر است. دانشجویان باید به ازای هر سال، 120 هزار دلار شهریه پرداخت کنند.

دانشگاه Harvard کمبریج ماساچوست

دانشگاه هارواد نیز در لیست بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته MBA در جهان  قرار دارد. این دانشگاه در تمامی زمینه‌ها جزو دانشگاه‌های عالی و قوی در دنیا است.

مدرسه کسب و کار دانشگاه هارواد نیز با توجه به ارتباط بسیار قوی با مدیران و سازمان‌های بزرگ، موقعیت فوق العاده‌ای را برای گذراندن دوره MBA برای مدیران سازمان‌ها فراهم کرده است.

دوره MBA در این دانشگاه در یک دوره 24 ماهه ارائه می‌شود. مدیران سازمان‌ها در صورت داشتن حداقل چهار سال سابقه و کسب میانگین نمره 730 در آزمون جیمت، می‌توانند در این دوره شرکت کنند. آغاز ترم در دانشگاه هاروارد، از سپتامبر می‌باشد. ضمن اینکه دانشجویان باید به ازای هر یک سال تحصیل در دانشگاه هاروارد، 120 هزار دلار پرداخت کنند.

London Business School از بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته MBA در جهان

مدرسه کسب و کار لندن و به اختصار (LBS) یکی از کالج‌های دانشگاه لندن می‌باشد که به عنوان یکی از مدارس پیشتاز در زمینه مدیریت شناخته می‌شود. کسب پذیرش از مدرسه کسب و کار لندن، بسیار رقابتی است و افراد باید ضمن داشتن معدل تحصیلی بالا، کسب نمره بالای 701 در آزمون GMAT، حداقل 5 سال نیز سابقه کار مرتبط داشته باشند.

این مدرسه تاکنون بیش از 45 هزار فارغ‌التحصیل از 123 کشور مختلف جهان داشته است. در حقیقت یکی از بهترین دوره‌های مدیرت کسب و کار برای مدیران ارشد سازمان‌ها را برگزار می‌کند. دوره MBA در مدرسه کسب و کار لندن به صورت شخصی‌سازی‌شده می‌باشد و تعداد دروس اختیاری آن بیشتر از دیگر دانشکده‌ها است. طول دوره تحصیل در رشته MBA در این دانشگاه، 21 ماه می‌باشد و دانشجویان باید به ازای هر سال، 90 هزار الی 100 هزار دلار شهریه پرداخت کنند. شروع ترم در این دانشگاه از آگوست است.

مدرسه کسب‌وکار HEC پاریس

مدرسه کسب و کار HEC واقع در شهر پاریس است. یک مدرسه بازرگانی که در واقع جزو بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته MBA در جهان به شمار می‌رود. سالانه مدیران ارشد بسیاری از سازمان‌های بزرگ در جهان، در دوره مدیریت کسب و کار این دانشکده شرکت می‌کنند. طول دوره تحصیل در این دانشگاه برای رشته MBA است.

مدیران سازمان‌ها با میانگین سابقه کار 6 سال و همینطور نمره جیمت 691 می‌توانند در این دوره شرکت کنند. شروع ترم در این دانشگاه از ژانویه و سپتامبر است. دانشجویان باید به ازای هر یک سال، 50 هزار الی 60 هزار دلار شهریه پرداخت کنند.

بهترین دانشگاه های ارائه دهنده رشته MBA در جهان - نوگام

دانشکده Booth از بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته MBA در جهان

دانشکده کسب و کار بوث دومین دانشکده کسب و کار ایالت متحده از نظر قدمت می‌باشد. ضمن اینکه اولین مرکز آموزش عالی آمریکا نیز است که برگزارکننده برنامه‌های آموزشی MBA است. شعبه اصلی این دانشکده در هایدپارک شیکاگو واقع شده است و در لندن، سنگاپور و هنگ کنگ نیز شعبه دارد.

افراد در دوره‌های MBA دانشگاه بوث یاد می‌گیرند که چگونه ایده و یا فکر خود را عمیقا بررسی کنند. در واقع به جای ارائه راهکارهای معمولی، سعی می‌کنند نگاه عمیق‌تری به موضوعات داشته باشند و راهکارهای عملی‌تری را ارائه دهند.

طول دوره تحصیل در رشته MBA، یک دوره 21 ماهه می‌باشد. رهبران سازمان‌ها با سابقه کار 5 سال و همینطور کسب میانگین نمره جیمت 731 می‌توانند وارد این دوره شوند. شروع ترم در این دانشگاه سپتامبر است و دانشجویان باید به ازای هر سال، 120 هزار دلار را به عنوان شهریه پرداخت کنند.

مدرسه کسب‌وکار Haas برکلی

مدرسه کسب‌وکار Haas واقع در دانشگاه برکلی کالیفرنیا می‌باشد. این مدرسه کسب‌وکار پس از وارتون جزو قدیمی‌ترین مدارس بازرگانی آمریکا به شمار می‌رود و جزو بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته MBA در جهان شناخته شده است.

این دانشگاه در تلاش است تا با جذب افراد بااستعداد و باتجربه، دوره‌های خود را با کیفیت بالاتری ارائه دهد. طول دوره تحصیل در رشته MBA در این دانشگاه، 21 ماه می‌باشد. شرط ورود به دوره‌های MBA این دانشگاه داشتن میانگین سابقه کار حداقل 5 سال است و ضمن اینکه باید موفق به کسب نمره جیمت 725 نیز شوند. شهریه تحصیل در این دانشگاه به ازای هر یک سال 129 هزار دلار است.

بهترین دانشگاه های ارائه دهنده رشته MBA در جهان - نوگام

دانشکده kellog از بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته MBA در جهان

دانشکده Kellog متعلق به دانشگاه Northwestern می‌باشد و در شیکاگو قرار دارد. این دانشگاه جزو ده مرکز برتر ارائه‌دهنده دوره‌های MBA در دنیا است. هدف این مجموعه تربیت رهبرانی قدرتمند است تا اینگونه بتوانند از قدرت بازار برای توسعه کسب‌وکار در زمینه‌های مختلف استفاده کنند. این بیزینس اسکول معروف در گرایش‌های مختلف شامل حسابداری، رهبری، بازاریابی، مالی، کارآفرینی، مشاوره و … دوره‌های مختلفی را برگزار می‌کند.

طول دوره MBA در این دانشگاه، 21 ماه می‌باشد. متقاضیان باید حداقل دارای 5 سال سابقه کار باشند و در آزمون جیمت نیز حداقل نمره 732 را کسب کنند. شهریه تحصیل در این دانشگاه به ازای هر سال، 80 هزار دلار است.

آیا تحصیل در بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته MBA در جهان، بهترین انتخاب است؟

بی‌شک هر فرد علاقه‌مند به رشته مدیریت کسب‌وکار، علاقه‌مند به تحصیل در بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته MBA در جهان می‌باشد. اما در یک بررسی بهتر، باید بگوییم که پاسخ به این سوال باید با درنظرگرفتن شرایط هر فردی داده شود. همانطور که در بررسی هریک از دانشگاه‌های معتبر ارائه‌دهنده رشته MBA مطالعه کردید، شهریه تحصیل در این دانشگاه‌ها بالا است. در واقع رشته MBA برای دانشگاه‌های ارائه‌دهنده نیز رشته‌ای پولساز می‌باشد.

در صورتی که علاقه‌مند به تحصیل در رشته MBA هستید، می‌توانید با شرکت در دوره‌های آموزشی مرکز آموزشی نوگام، وارد بهترین دانشگاه‌های کشور شوید. مرکز آموزشی نوگام یک مجموعه آموزشی در زمینه برگزاری دوره‌های آماده سازی داوطلبان برای کنکور کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب‌و کار می‌باشد. می‌توانید از مشاوره‌های نوگام که توسط رتبه‌های برتر در رشته MBA ارائه می‌شود، بهره‌مند شوید. به صورتی که با یک مشاوره فردی هدفمند، بتوانید با یک برنامه‌ریزی به سمت هدف خود گام بردارید. برای ارتباط با رتبه‌های برتر رشته MBA و دریافت مشاوره، از راه‌های ارتباطی درج‌شده در انتهای مقاله استفاده کنید.

سوالات متداول:

از مزیت‌های تحصیل در رشته مدیریت کسب و کار در دانشگاه استنفورد، آموزش عملی رشته MBA می‌باشد. به طوری که دانشجویان رشته MBA در دانشگاه استنفورد، باید برای انجام پروژه‌های بین‌المللی به کشورهای مختلف سفر کنند. در حقیقت با این کار باید بازار و اطلاعات را در سراسر دنیا تحلیل و بررسی نمایند.

بی‌شک هر فرد علاقه‌مند به رشته مدیریت کسب‌وکار، علاقه‌مند به تحصیل در بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته MBA در جهان می‌باشد. اما در یک بررسی بهتر، باید بگوییم که پاسخ به این سوال باید با درنظرگرفتن شرایط هر فردی داده شود. همانطور که در بررسی هریک از دانشگاه‌های معتبر ارائه‌دهنده رشته MBA مطالعه کردید، شهریه تحصیل در این دانشگاه‌ها بالا است. در واقع رشته MBA برای دانشگاه‌های ارائه‌دهنده نیز رشته‌ای پولساز می‌باشد.