شروع مصاحبه دکتری ۱۴۰۱ از دهه اول خردادماه به صورت حضوری

دکتر حسن مروتی سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با مهر اظهار داشت: موضوع نحوه مصاحبه از معرفی شدگان برای آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ در شورای معاونین وزارت علوم مطرح شد و انجام مصاحبه‌ها به صورت حضوری تصویب شد.

جزئیات برگزاری مصاحبه

وی گفت: مصاحبه حضوری در کیفیت پذیرش افراد تاثیرگذار تر است. چرا که در مصاحبه چهره به چهره مواردی برای اساتید روشن می‌شود که شاید در مصاحبه‌های مجازی اینگونه نباشد.

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: معاونت بهداشتی وزارت بهداشت نسخه چهارم دستورالعمل بهداشتی برای موضوع حضوری شدن آموزش مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌ها تدوین کرده و این دستورالعمل را در فروردین ۱۴۰۱ ابلاغ کرده است که مصاحبه‌های دکتری بر اساس همان دستورالعمل حضوری برگزار می‌شود.

وی افزود: معرفی شدگان آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ در محدوده زمانی دهه اول خردادماه ۱۴۰۱ برای مصاحبه معرفی می‌شوند.

مروتی یادآور شد: در زمانی که مصاحبه‌های دکتری به صورت مجازی برگزار می‌شد الزامی برای حضور همه داوطلبان در شهر محل مصاحبه وجود نداشت اما در زمان حضوری بودن مصاحبه باید برای داوطلبان مدیریت داشته باشیم که همین امر موجب اضافه شدن کار سنجش شده است اما بر اساس محل‌های انتخابی تاریخ‌ها را برای داوطلبان تنظیم کردیم. به این ترتیب داوطلبان می‌توانند همانند دوران پیش از این کرونا در همه دانشگاه‌هایی که محل انتخابی آنها بوده‌اند حضور یابند.

وی افزود: با دانشگاه‌ها توافق کرده‌ایم که یک داوطلب اگر چند دانشگاه را انتخاب کرده زمان لازم را برای مسافرت در اختیار داشته باشد و به همه مصاحبه‌ها برسد.

سوالات متداول:

آزمون دکتری در دو مرحله انجام می شود و علاوه برگذراندن آزمون کتبی، داوطلبان باید در مرحله دوم یعنی مصاحبه علمی هم شرکت کنند.

از طریق سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی انجام خواهد گرفت.

5/5